Rekonstrukce a přístavba BD Nad Santoškou

Home / Projekty / Rekonstrukce a přístavba BD Nad Santoškou

typ projektu: individuální bydlení, interiér, rekonstrukce

stav/stupeň projektu: dokumentace pro SP

rok: 2020–2023

Budova byla postavena jako rodinný dům v roce 1933, s provozovnou pro výrobu lékárnických přípravků. Jde o zděný dům s železobetonovými a trámovými stropy a rovnou střechou.
Projekt se zabývá rekonstrukcí bytu ve 2NP a jeho rozšíření o nástavbu v 3NP a řeší ji jako samostatnou mezonetovou bytovou jednotku přístupnou po lávce ze svahu na jižní straně pozemku.
Spodní část stávající budovy je ponechána v aktuálním stavu. Návrh si klade za cíl vytvořit bezbariérový přístup do rekonstruovaného podlaží. K tomu je využit přístup k pozemku z ulice, který je v horní části svahu. Tam bude zřízen nový vjezd na pozemek a plocha pro parkovací stání s přístřeškem. Z této plochy je pak navržena lávka do 2NP domu. Dům je specifický tím, že má dvoje vnitřní schodiště, jedno je hlavní, slouží jako druhý vstup do bytu z ulice Nad Santoškou. Druhé boční schodiště je od bytu odděleno požárně dělicí konstrukcí a jeho horní část slouží jako vnitřní schodiště mezonetového bytu. Nástavba ve 3NP je konstrukčně řešena jako lehký dřevěný skelet.