Náhledy Seznam
ordinace 1
12 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Ordinace praktického lékaře Nekázanka

Praha 1
Datum: 06/2015
Stav: realizace

Jedná se o rekonstrukci nebytového prostoru, který se nachází v původní zástavbě na území Prahy 1 v ulici Nekázanka. 

Nové řešení zachovává stávající nosné konstrukce, aby nebyla narušena statika objektu a nevznikala složitá technická řešení. Původní dispozice zůstala téměř zachována. Navrhované úpravy jsou hlavně v rámci hygienického zázemí, zdravoinstalace a elektroinstalace. Důraz je kladen na funkci a bezproblémový provoz. Návrh umožňuje i zřízení druhé ordinace v zadním traktu budovy. 

Návrh respektuje historické konstrukce a původní prvky interiéru - např. dřevěné obklady stěn - táflování. Interiér bude doplněn dekoracemi ve stylu “stará Praha” jako odkaz na jedinečnost místa, ve kterém bude ordinace situována.

Podlahy budou opatřeny novou nášlapnou vrstvou. Ve většině místností bude marmoleum, v hygienickém zázemí dlažba. Stěny budou opatřeny novými nátěry, na potřebných místech omyvatelnými, místnosti hygienického zázemí budou obloženy keramickým obkladem pro snadnou údržbu. Nábytek na míru bude zhotoven z laminátu s omyvatelným povrchem, dekor dubu. Celý interiér bude řešen ve světlých přírodních barvách (krémová, šedá, bílá, dřevodekor dubu na nábytku) s akcentem žluté barvy, která celý interiér oživí.