Náhledy Seznam
Fotografie
12 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Mateřská školka pro Prahu 6

Velvarská, Praha 6
Datum: 09/2010
Stav: realizace

Novostavba nízkoenergetické mateřské školy má dvě podlaží o čtyřech odděleních s celkovou kapacitou 100 dětí. Budova je částečně zapuštěna do terénu. Pochozí střecha nad částí přízemí bude využívána jako hřiště navazující na terén zahrady, kde budou osazeny nové herní prvky včetně mlhoviště a budou realizovány rozsáhlé sadové úpravy.

Tvar horního podlaží je organický, „hravý“, fasáda je tvořena latěmi ze sibiřského modřínu a doplněna pruhy z červených cembonitových desek. Objekt mateřské školy je navržen jako nízkoenergetická budova ve standardu A - velmi úsporná. Uvedeného standardu bude dosaženo díky zateplení obvodových konstrukcí dvaceti centimetry tepelné izolace a s použitím nejmodernějších oken. Vytápění a větrání budovy bude zajištěno pomocí rekuperace s tepelným čerpadlem a pro ohřev teplé vody budou využity solární kolektory.

Omezený rozpočet stavby jsme při realizaci interiéru řešili použitím jednoduchých, ale kvalitních materiálů. Například kombinací jednobarevných vinových krytin do různých obrazců na podlahách, nebo promyšlenými kombinacemi jednobarevných obkladů ze série Color One od f. RAKO.

www.rako.cz

http://velvarska.sweb.cz/