Napsali o NÁS - REZIDENT

Obrázek
17. duben 2015

 Prezentace našeho projektu ve Statenicích vyšla v článku v časopisu REZIDENT

Celý článek
 
SJEDNOCENÍ ROLE 
ARCHITEKTA A DEVELOPERA
Hybnou silou, která roztáčí kola Kopanského Mlýna, není běžný developer. Projekt, ve kterém nic není ponecháno náhodě, architekti vytvořili, aniž by byli omezováni limity, které svazují běžný developerský projekt.
 
RH-ARCH JE ARCHITEKTONICKÁ KANCELÁŘ využívající svých dosavadních bohatých zkušeností, které vycházejí z projektů realizovaných pro externí klienty – developery včetně zahraničních. Nyní přichází s vlastním projektem. Pro budoucí majitele to znamená zásadní rozdíl: sjednocení role developera s rolí architekta snižuje celkové náklady, zvyšuje flexibilitu služeb a dovoluje více úprav projektu na míru každého majitele… Ale hlavně dělá ze všech účastníků projektu spojence. Mají stejné zájmy – nejlepší možné bydlení pro budoucí majitele a touhu po kvalitním architektonickém projektu.
 
DEVIZOU JE POZEMEK
Základní devizou projektu je pozemek – prosluněný jižní svah na okraji Statenic s výhledem do údolí uzavřeného zalesněnou strání. Netradiční uspořádání jednotlivých parcel tuto kvalitu dále rozvíjí – každá zahrada má své soukromí, domky si navzájem nezakrývají výhled. Projekt nabízí širokou paletu typů bydlení – od izolovaných vilek přes dvojdomy až po domky se samostatnými byty, velikostně od 3+kk po 5+kk. Designu a architektuře byla věnována nadstandardní pozornost: celkové prostorové uspořádání dodává zahradám a domům oproti běžným projektům užitnou hodnotu navíc. Pro každý dům si lze vybrat z několika kvalitativních standardů zateplení a vytápění až po energetickou třídu A. 
 
UNIKÁTNÍ KONCEPT P4I
Kopanský Mlýn díky unikátnímu konceptu P4I nabízí soukromí a komfort individuální vily v limitech a ceně dvojdomku. Parcelace pro
dvojdomy zohledňuje zásady P4I: pobytové části zahrad jsou rozšířené, aby jejich tvar dovoloval co nejkomfortnější užívání, a také navzájem posunuté, aby soukromí zahrad bylo využito v co největší míře. „Místa má být nejvíc tam, kde se žije“ – to je motto vlastníka RH-Arch Ing. arch. Rostislava Říhy, které vedlo k vytvoření P4I. Koncept P4I natočením domů podél šikmých hranic parcel nejenže zvětšuje pobytové části zahrad, ale také reálné odstupy domů a dovoluje lepší oslunění. •